השכרת רכב בחו"ל

ביטוח או יותר נכון כיסוי ה- CDW (קיצור ל-Collision Damage Waiver) מכסה את הרכב במקרה של תאונה או נזקים אשר יגרמו לו במהלך תקופת חוזה ההשכרה.
כיסוי זה ידוע גם כ-LDW (קיצור ל-Loss Damage Waiver) כשהוא משלב את ביטוח CDW ו ביטוח TP יחדיו.

רוב חברות ההשכרה מתייחסות למרכיב זה ככיסוי ולא ביטוח מכיוון שמדובר בוויתר (Waiver) בין חברת ההשכרה לשוכר כלומר חברת ההשכרה מוותרת על זכותה לתבוע או לחייב את השוכר בגין נזקים שיגרמו לרכב למעט סכום השתתפות עצמית שנקבע מראש על ידי חברת ההשכרה ומוסכם על ידי השוכר.
השתתפות העצמית של חברות ההשכרות נעה בין 400 ל 2,500 יורו תלוי בספק קטגוריית הרכב ששכר והשוכר חייב בה גם אם הוא לא אשם.
ביטוח או יותר נכון כיסוי ה- TP (קיצור ל-Theft Protection) מכסה את הרכב במקרה של גניבה במהלך תקופת חוזה ההשכרה. 

כיסוי זה יכול גם להיות ידוע כ-TW (קיצור ל-Theft Waiver) וגם כ-LDW (קיצור ל-Loss Damage Waiver) כשהוא משלב את ביטוח TP ו ביטוח CDW יחדיו.
מדיניות דלק בהשכרת רכב בחו"ל (Fuel Policy):

כששוכרים רכב בחו"ל יכולים לחול על חוזה ההשכרה 3 מדיניות דלק שונות:

1. רכישה מראש (Pre-Purchase):
בעת ההגעה משלמים עבור מיכל הדלק הראשון (הדלק שבתוך הרכב) וניתן להחזיר את הרכב ריק מדלק. חשוב לציין שבהחזרת הרכב לא יתקבלו זיכויים עבור דלק שלא נוצל לכן בשיטה זו אנו ממליצים לכם להחזיר את הרכב עם כמה שפחות דלק.
2. מלא למלא (Full to Full):
הרכב ינתן עם טנק דלק מלא ויש צורך להחזירו עם טנק דלק מלא. במידה ולא מוחזר עם טנק דלק מלא יחול תשלום עבור הדלק החסר בתוספת של שירות עבור מילוי הדלק לכן מומלץ להחזיר את הרכב עם טנק דלק מלא.

3. מיכל דלק מתנה (Free Tank of Fuel):
הרכב ינתן עם טנק דלק מלא וניתן להחזיר את הרכב ריק מדלק. במידה והרכב הוחזר עם טנק דלק ריק לא ינתנו החזרים לכן מומלץ להחזיר את הרכב עם מיכל ריק ככל האפשר. (שיטה זו פופולארית בארה"ב או קנדה, מגיעה עם נהגים נוספים והכדאיות שלה תלוייה בתקופת ההשכרה שלכם ומספר הנהגים אותם אתם צריכים - למידע נוסף בנושא התייעצו עם אחד מנציגי ההשכרה של אוטו שי
ההמלצה הגורפת הקיימת בחברות השכרות הרכב לחו״ל היא להזמין את הרכב כמה שיותר מראש על מנת להבטיח את זמינות הקטגוריה שהוזמנה
הזמנת רכב הינה מקטגוריה ולא מחייבת יצרן ודגם ספציפי אלא על פי המצוי בצי הרכב בעת איסוף הרכב
תוספת מע"מ תחול על כל מרכיבי ההשכרה. תיירים בעלי דרכון זר הנכנסים לישראלים ומציגים בדרכון חותמת ויזה מסוג B2, B3 , B4 פטורים מחיוב זה. החיוב חל על תושבי חוץ בעלי אזרחות ישראלית
יום השכרה- הינו בן 24 שעות (או חלק מהן). איחור של שעה מעבר למועד החזרת הרכב יחויב בשליש ממחיר יום ההשכרה, בתעריף יום נוסף
בעת איסוף הרכב השכור יהיה עליכם להציג את המסמכים הבאים:

שובר מודפס - על גבי השובר מצוינים תנאי ההשכרה והערות בנוגע להזמנה (כמו דמי ההחזר או כיסאות לילדים שהוזמנו עבורכם וכדומה...)
רישיון נהיגה ישראלי בתוקף ובצירוף רישיון נהיגה בין לאומי - ע"פ הוראות משרד התחבורה הישראלי.
הנהג הראשי ברכב יידרש להציג כרטיס אשראי בין לאומי, על שמו, למטרת פיקדון. ישנם יעדים מסוימים